Guns and Gangs Announcement

Published on January 28, 2020

Inwestowanie ponad 20 milionów dolarów na zwiększenie bezpieczeństwa społeczności w Peel

Fundusze pomogą budować bezpieczniejsze społeczności oraz będą wspierać walkę z bronią i przemocą gangów

 

AKTUALNOŚCI

24 stycznia 2020 r

MISSISSAUGA - Rząd Ontario zapewni obwodowej policji w Peel 20,5 miliona dolarów, aby zapewnić funkcjonariuszom policji narzędzia i zasoby, których potrzebują, aby zwiększyć funkcjonowanie policji, walkę z bronią palną i przemocą gangów oraz zapewnić bezpieczeństwo na ulicach.

„Nasz rząd robi wszystko, co w jego mocy, aby zwalczać przemoc z użyciem broni i gangów oraz budować bezpieczniejsze społeczności” - powiedział Premier Doug Ford. „Dzisiaj dajemy naszym mężczyznom i kobietom w mundurach jeszcze więcej środków, aby atakować brutalnych przestępców i umieścić ich za kratkami - tam, gdzie należy”.

Część środków zostanie przeznaczona na program mobilizacji społeczności policji regionalnej Peel. Inicjatywa ta przypisuje funkcjonariuszy policji do małych zespołów, które współpracują bezpośrednio z członkami społeczności przy projektach mających na celu poprawę bezpieczeństwa publicznego, w tym straży sąsiedzkiej, spotkań w ratuszach i działań społeczności kulturowej. Inicjatywa ta jest częścią całkowitej inwestycji o wartości 195 milionów dolarów, którą prowincja dokona w ciągu najbliższych trzech lat w ramach ogłoszonego w ubiegłym miesiącu nowego programu dotacji na rzecz bezpieczeństwa i polityki społecznej (CSP).

„Nasze służby policyjne i ich partnerzy wiedzą najlepiej, czego potrzebują do zwalczania przestępczości w swoich społecznościach” - powiedziała Sylvia Jones, radca prawny. „Inwestycja, którą dzisiaj dokonujemy w Region Peel, pomoże w rozmieszczeniu dodatkowych funkcjonariuszy pierwszej linii i podejmie działania tam, gdzie i kiedy będzie to najbardziej potrzebne”.

Ponadto stabilne i konsekwentne finansowanie pomoże w walce Peel Regional Police z przemocą wobec broni i gangów w ramach strategii Ontario dotyczącej broni, gangów i przemocy. Obie inicjatywy opierające się na inwestycji w Ontario już zobowiązały się do utworzenia Intensywnego Zespołu ds. kaucji za broń palną w regionie Peel, który od tego roku będzie koncentrował się na ściganiu osób zaangażowanych w przestępstwa związane z bronią palną w regionie Greater Toronto.

„Nasilamy lokalną walkę z gangami, które żerują na młodych i bezbronnych ludziach w Peel Region i innych społecznościach w Ontario” - powiedział prokurator generalny Doug Downey. „Razem jesteśmy zdeterminowani, aby chronić rodziny i społeczności poprzez wspieranie lokalnej policji i wyspecjalizowanych prokuratorzy ”.

„Bezpieczeństwo publiczne jest najważniejszym priorytetem Peel Regional Police”, powiedział Nishan Duraiappah, szef policji regionalnej Peel. „Te prowincjonalne fundusze będą wspierać nasze kompleksowe podejście do łagodzenia i kończenia przemocy związanej z bronią i gangami. Z niecierpliwością oczekujemy poprawy naszej reakcji na to poważne ryzyko w naszej społeczności ”.

„W imieniu moich kolegów z zarządu chcę podziękować premierowi i rządowi prowincji za inwestycję w zasoby wymagane przez Peel Regional Police w walce z eskalacją przemocy z użyciem broni i gangów w naszym regionie”, powiedział Nando Iannicca, przewodniczący Peel Regional. „Dzisiejsze ogłoszenie jest kolejnym przykładem tego, jak współpracujemy z naszymi regionalnymi partnerami, aby zapewnić bezpieczną i zdrową społeczność dla wszystkich naszych mieszkańców”.

DODATKOWE INFORMACJE

 

 

 

 

 

 

 

 

Ontario.ca/safety-news

Disponible en français

KONTAKT  

           

Ivana Yelich

Premier’s Office

[email protected]

 

Marion Isabeau-Ringuette

Solicitor General’s Office 

[email protected]