Burmistrz Bonnie Crombie i posłanka ontaryjska z okręgu Mississauga Centre Natalia Kusendova świętują #GivingTuesdayNow

Published on May 06, 2020

INFORMACJA PRASOWA

Burmistrz Bonnie Crombie i posłanka ontaryjska z okręgu Mississauga Centre Natalia Kusendova świętują #GivingTuesdayNow

Mississauga, 5 maja 2020

Posłanka do Parlamentu Ontario z okręgu Mississauga Centre Natalia Kusendova i burmistrz Mississaugi Bonnie Crombie odwiedziły hospicjum Heart House Hospice we

wtorek, 5 maja 2020 r. z okazji #GivingTuesdayNow, nowego światowego dnia dawania i jedności ustanowionego w reakcji na niezwykłe potrzeby spowodowane przez

COVID-19.

Jako dyplomowana pielęgniarka, MPP Kusendova, która od kilku lat pracuje na pierwszej linii służby zdrowia w Ontario, dołączyła do swoich kolegów na oddziale ratunkowym szpitala Etobicoke General, aby pomóc w walce z COVID-19. W tych niespotykanych czasach Kusendova postanowiła zaoferować swoje umiejętności pielęgniarskie i na co dzień doświadcza jak pandemia wpływa na system opieki zdrowotnej, ale przede wszystkim na życie pacjentów i rodzin w Ontario. Kusendova zawsze była zwolenniczką solidnego systemu opieki paliatywnej w prowincji Ontario i w mieście Mississauga, jednak w następstwie pandemii znaczenie opieki nad ludźmi na ostatnim etapie ich życia, wsparcia i poradnictwa psychologicznego w żałobie stało się jeszcze bardziej istotne. 

Misją hospicjum Heart House jest zapewnienie pełnego współczucia wsparcia i pomocy, aby osobom, rodzinom i społecznościom ulżyć w cierpieniu związanym z poważnymi chorobami i utratą bliskich. Co roku ponad 1200 osób cierpiących na choroby zagrażające życiu i ponad 2500 ich bliskich korzysta z programów i usług oferowanych przez hospicjum Heart House.

#GivingTuesdayNow to nowy globalny dzień dawania i jedności ustanowiony oprócz zwykle przypadającego na 1 grudnia 2020 r. dnia #GivingTuesday. „W obliczu pandemii COVID-19 dzień dawania nabiera jeszcze głębszego znaczenia”, powiedziała Kusendova. Starając się zachęcić innych do wspierania ważnych organizacji non-profit i charytatywnych w Mississaudze, MPP Kusendova przekazała swoją kwietniową pensję pielęgniarską na rzecz hospicjum Heart House. Theresa Greer, dyrektor hospicjum Heart House, przyjęła ten dar w imieniu placówki.

„Polegamy na takich darowiznach, aby prowadzić, wspólnie realizować i inspirować wysokiej jakości opiekę paliatywną w hospicjum w naszej społeczności. Chciałabym wyrazić naszą głęboką wdzięczność w imieniu hospicjum Heart House, a przede wszystkim osób i rodzin, które wspieramy, za inicjatywę i hojność, jaką okazały dziś MPP Kusendova i burmistrz Crombie ”- powiedziała Greer.

Hospicjum Heart House nawiązało współpracę z Trillium Health Partners, aby zbudować pierwsze w mieście Hospicjum Residencjalne, które ma zostać otwarte pod koniec 2023 r.

Burmistrz Crombie, która jest oddanym rzecznikiem hospicjum i opieki paliatywnej w Mississaudze, dołączyła do MPP Kusendovej, przekazując darowiznę na ten szczytny Cel.

„Niestety wiele osób zmarło na COVID-19 w naszym mieście i to jeszcze bardziej podkreśla znaczenie opieki na ostatnim etapie życia w naszej społeczności. W dynamicznie rozwijającym się i różnorodnym mieście, jakim jest Mississauga, niezwykle ważne jest, aby nasi starsi mieszkańcy mieli miejsce, aby mogą wygodnie przeżyć swoje ostatnie dni. Dzisiejszy dar pomoże hospicjum Heart House zbliżyć się do rozpoczęcia budowy pierwszego hospicjum w Mississaudze. Chcę podziękować MPP Kusendovej za jej hojność, bezinteresowność i za oddanie dla naszej społeczności w potrzebie ”- powiedziała burmistrz Crombie.

MPP Kusendova i burmistrz Crombie pragną podziękować wszystkim pracownikom i wolontariuszom Heart House Hospice oraz wszystkim organizacjom w Mississaudze, które wspierają naszych mieszkańców i tych, którzy są najbardziej narażonych na zagrożenie. Aby uczcić dzień dawania, pragną zachęcić wszystkich, którzy mają na to środki, aby przekazali darowiznę na rzecz wybranej przez siebie lokalnej organizacji charytatywnej.

 

„Żyjemy dzięki temu, co dostajemy, ale pomagamy żyć

innym poprzez to, co dajemy”.


MPP Kusendova ogłasza donacje

Burmistrz Crombie i MPP Kusendova z czekiem dla Heart House Hospice

MPP Kusendova daje czek do dyrektorki Theresa Greer

 

WIĘCEJ INFORMACJI:

Heart House Hospice Theresa Greer, Executive Director:  

[email protected] 

Biuro: 905-712-8119, wew. 222 

Tel. kom. 905-702-4800 

https://hearthousehospice.com/ 

 

Kontact dla mediów: 

Biuro MPP Kusendovej 

[email protected]